Prestrešenie bazénov – žalúzia Thermosafe

Navíjacia žalúzia Thermosafe nad úrovňou terénu pre bazény z PVC fólie.

Aj na obdobie medzi jednotlivými kúpeľmi by mal byť Váš bazén dokonale pripravený. Pre tento účel bola skoncipovaná žalúzia Thermosafe.

Veď práve cez vodnú hladinu sa stráca 80% tepelnej energie z vody, voda sa odparuje, na vodnú hladinu padajú nečistoty, a vodnú plochu je treba zabezpečiť tak, aby sa pre deti, hrajúce sa v záhrade alebo pre domáce zvieratá nestala problémom.
Žalúzia Thermosafe úplne zakrýva vodnú hladinu, poskytuje dokonalú tepelnú izoláciu, znižuje odpar vody, znižuje nános nečistôt a v kombináciami z nerezovými madlami ponúka optimálnu bezpečnosť.

Štýlový dizajn pre Váš bazén

Práve opticky je žalúza Thermosafe optimálnym riešením. Vďaka výške len 50 cm a sériovému krytu z bieleho polyesterového laminátu je technická časť len decentne v pozadí. Kryt zámerne nie je urobený na sedenie alebo ležanie, prednosť bola daná optickému vzhľadu. Oblý tvar pôsobí jednoducho a elegantne.

Samotná žalúzia pozostáva z dutých komorových profilov z výstužným rebrom, ktoré sú na oboch koncoch vodotesne uzatvorené. Žalúzia pláva na vodnej hladine a poskytuje optimálnu tepelnú izoláciu nakoľko je tvarovo prispôsobená tvaru bazéna.

Elegantná bezpečnosť

Pevnosť PVC – profilov a celoplošné uloženie na vodnej hladine poskytujú žalúzii dostatočnú stabilitu. V spojení s madlami namontovanými na bočných stenách bazéna zabezpečuje dokonalú bezpečnosť. Pri zaťažení sa žalúzia ponorí len niekoľko centimetrov pod vodnú hladinu a položí sa na madlá namontované pod hladinou. Môžete si byť istý tým, že Vaše dieťa príp. domáce zviera si pri chybnom kroku nanajvýš zmáča nohy.

Žalúzia sa vyrába v dvoch vyhotoveniach:

  • Vyhotovenie SOLAR pre vonkajšie bazény
  • Vyhotovenie v bielej farbe pre vnútorné bazény

Nenápadná hospodárnosť

Solárna žalúzia je ideálnym riešením pre vonkajšie bazény. Transparentné profily prepúšťajú energiu slnečných lúčov do vody a takto získané teplo sa vďaka čiernej plochy od spodu nevyžaruje pri chladnejšom počasí do okolitého prostredia. A toto všetko bez poplatkov! Žalúzia Thermosafe v bielej verzii je vhodná do bazénovej haly, kde zabraňuje nadmernému odparu vodu.

Žalúziu je možné dodať s manuálnym pohonom alebo s elektromotorom 24 V.