Hydroterapia

Vychutnajte si účelný oddych

Váš bazén RivieraPool je vybavený zdokonalenou hydroterapeutickou koncepciou, zameranou na človeka a jeho celkový pocit pohodlia. Prevedie Vás ôsmimi, jemne odstupňovanými a vyváženými vírivými fázami so striedavou intenzitou..

hydroterapia_1

20 minútový program vyvinula firma RivieraPool v súlade s medicínskymi a fyzioterapeutickými aspektmi spolu s Dr. med. W. G. Frenkelom a pretransformovala ho do podoby vírivej masáže. Striedanie silnej a jemnej masáže človek podľa skúseností starých masérov zvláda lepšie. K účelnej masáži však patria i fázy oddychu, slúžiace na spracovanie podnetov.

1 – Zahrievacia fáza

step1

Vystúpte po schodíku do vírivky a zaujmite najskôr miesto na rovnom veľkom stupienku (zároveň slúži na ochladenie a pre deti). Voda je ešte pokojná. Siaha Vám povyše bokov a zahŕňa Vás príjemným teplom. Zostaňte takto sedieť asi 2 minúty, sústreďte sa a prepojte navzájom myseľ, ducha a telo. Teplo, ktoré telo absorbuje, zlepšuje prekrvenie, vztlak odľahčuje kĺby. Vychutnajte si radostné očakávanie zážitku z rozvírenej vody.

Voda má mať teplotu 36° C. Vysoké teploty zaťažujú krvný obeh a uspávajú, nižšie teploty oživujú. Opatrne otestujte reakcie Vášho tela na rozličné teploty. Budete prekvapení, čo všetko dokáže spôsobiť 1° C.

2 – Jemná masáž pokožky a svalstva

step2

Stačí, ak sa v bazéne o kúsok presuniete v smere hodinových ručičiek na miesto, vyhradené na jemné vírenie. Nechajte na seba 3 minúty pôsobiť jemnú veľkoplošnú objemovú masáž multifunkčnej dýzy Masterjet v oblasti chrbta a 4 masážnych dýz MultiJet v oblasti ramenného pletenca a šije. Voda Vám teraz siaha až po plecia. Jemná masáž zrýchľuje prekrvenie, podporuje prúdenie tepla do tkaniva, uľahčuje dýchanie, uvoľňuje svalstvo a kĺby. Hladina Vášho stresu klesá smerom k nule, i duša sa môže uvoľniť, povoľujú kŕčové stavy tela (bolesti hlavy a čiastočne aj migréna!). Prúdy vody, vystreľujúce smerom dopredu, taktiež „povzbudzujú” orgány brušnej dutiny a zažívacie orgány.

3 – Silná masáž svalstva

step3

Na masážnom mieste s názvom TurboJet sa ide na vec: obe dýzy TurboJet sú umiestnené na „strategicky dôležitom mieste” v oblasti drieku a zabezpečujú silné masírovanie svalstva trupu po stranách driekových stavcov, sedacieho nervu a bedrového kĺbu. Táto silná, cielená masáž umožňuje jemné rozmasírovanie stvrdnutých svalov, citlivo uvoľní zlepené väzivo a kĺby pri artróze a zmobilizuje usadeniny. Kŕčovito stiahnuté svalstvo chrbta, vystresované sedacie nervy a stuhnuté bedrové kĺby sú vďačnými adresátmi tejto hĺbkovej formy masáže. Túto prúdovú masáž by ste mali na seba nechať pôsobiť maximálne jednu minútu.

Pritom dochádza taktiež k silnému pretraseniu a popohnaniu orgánov brušnej dutiny, najmä čriev. Ak chcete, môžete vystaviť chodidlá a lýtka pôsobeniu prúdenia, vychádzajúceho z náprotivného masážneho miesta Mikro-Jet: cez chodidlá Vám bude do tela prúdiť príjemný pocit..

4 – Masáž chrbta

step4

Teraz si Vaše telo zaslúži stredne silnú plošnú masáž na ležadle s rotujúcimi masážnymi dýzami SuperJet. Vaše chrbtové svalstvo plne zasiahne „vírivý príboj”. Zameranie: naša problémová zóna č. 1 – chrbát s chrbticou, platničky, mohutný svalový povrazec vľavo a vpravo od chrbtice, oblasť lopatky a samotných pliec. Výkonné a dobre prekrvené svaly sú najdôležitejším predpokladom pre zdravý chrbát. Navyše môžete vymeniť 6 dýzových nástavcov SuperJet (príslušenstvo) a cielene sa zamerať na bolestivé a stuhnuté miesta, dokonca i niekoľko dýz na jedno miesto. Protichodné dýzy SuperJet premasírujú tkanivo do hĺbky: podobne ako pri klasickej metóde čínskej medicíny s názvom Shiatsu.

Pri tejto intenzívnej liečbe chrbta sa však nezabúda ani na chodidlá: dýzy Microjet na spodnom konci ležadla so silnou bodovou masážou sa zameriavajú na reflexné zóny chodidiel. Elegantným a šetrným spôsobom zasahujú vnútorné orgány, pričom povzbudzujú a posilňujú ich činnosť. Zostaňte na ležadle asi 6 minút.

5 – Kyslíkový kúpeľ

step5

Zatiaľ čo budete uvoľnene odpočívať na ležadle, vychutnáte si zároveň veľkoplošnú masáž vzduchovými bublinkami, najmä na chodidlách, nohách a na zadku. Jemné bublinky sa vďaka silnej turbulencii rozptýlia po celej vode, usadia sa na pokožke a privádzajú k nej prepotrebný kyslík zvonku. Ocenia to najmä tí z nás, ktorí majú zle prekrvené sedacie svalstvo v dôsledku sedavej práce za stolom alebo za volantom. Väčšie bublinky vytvárajú kmitavý pohyb s klopaním, ktorý sa voľne prenáša do tela a pôsobí až do najhlbších vrstiev tkaniva. Prekrvenie mohutne stúpa (na pokožke viac než dvojnásobne!) – prienik tepla do tela sa niekoľkonásobne zvyšuje. Pri pravidelnom používaní bazénu RivieraPool dochádza k postupnému vyplaveniu odpadových látok, najmä zo starých zápalových ložísk, a k ich eliminácii z tela.

Vďaka šetrnej lymfodrenáži sa vyhladzuje povrch pokožky pri celulitíde. Jemné bublinky pôsobia dokonca na povrchu pokožky ako jemný peeling: doba pôsobenia 2 minúty.

Vedeli ste, že 15-minútový kúpeľ vo vírivke zvýši obsah kyslíka vo Vašej krvi asi o 10 %? Takýmto spôsobom zabezpečíte najaktívnejšie prevetranie Vašich orgánov!

6 – Masáž tlakom prstov (Watsu)

step6

Po pomerne jemnej masáži na ležadle sa presuňte k masážnym dýzam MicroJet. Tieto nadviažu na prácu rotujúcich dýz SuperJet z bublajúceho ležadla, avšak s presnejším zameraním na ramenný pletenec. Presne tak, ako to robí masér, najskôr plošne rozmasíruje svalstvo a následne sa zameria na jednotlivé stvrdnuté miesta. Ak sa ponoríte do vody o niečo hlbšie, zasiahne prúdová masáž taktiež svalstvo šije a tyla, dokonca aj úpony šliach, ktoré sú bolestivé takmer u každého človeka.

Na samotný ramenný kĺb bude masáž pôsobiť vtedy, ak sa budete pomaly striedavo presúvať alebo otáčať trupom aj po stranách. Túto cielenú formu masáže by ste mali na seba nechať pôsobiť asi 2 minúty.

V Amerike sa táto forma masáže nazýva Watsu, čo je spojenie slov „water” a „shiatsu”, japonskej masáže tlakom prstov. Dýzy MicroJet všetkých bazénov RivieraPool sa dajú individuálne nastaviť z hľadiska intenzity, objemu vzduchu a smeru. Jednoduchým otočením sa dajú dokonca jednotlivo uzavrieť..

7 – Nadnášanie

step7

Po ukončení vírivej masáže dajte svojmu telu príležitosť na absorbovanie načerpanej energie. S využitím plávacej pomôcky na nadnášanie tela sa voľne vznášajte na vode. Váš bazén RivieraPool ponúka dostatok miesta na nadnášanie – nie sú tu úzke misy na sedenie, ktoré by Vás obmedzovali. Zatvorte oči a vychutnajte si tento nádherný pocit, prinavrátený pokoj, vydajte sa na cestu do vlastného vnútra. Týmto uvoľnením odmeníte svoje telo za to, čo pre Vás robí každý deň. Vyhradené sú taktiež 2 minúty, ak však stratíte orientáciu v priestore a čase, o to hlbšie bude Vaše zotavenie!

8 – Fáza ochladenia

step8

Najmä vtedy, ak je teplota vody vyššia ako 36°C, by ste si pred výstupom z vody mali ešte 2 minúty posedieť na výstupnom sedadle. Teraz Vás obmýva voda už len do pol tela, a tak si telo môže zvyknúť na vzpriamenú polohu i na chladnejšiu teplotu okolia. Čo najviac čerstvého vzduchu – najlepšie pri vírivke vonku -teraz urobí zázraky! Vyjdite bez náhlenia z vírivky a doprajte si štvrťhodinku oddychu. Problémy so spánkom a depresívna nálada sa úplne rozplynú – znovu budete mať hlboký a tvrdý spánok. Nasledujúci deň budete vo forme!